عنوان : استاندار استان آرارات كشور ارمنستان از توانمندی های مؤسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان دریای خزر بازدید كرد
کد خبر : ۹۶۴۳۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۱۶ 
ساعت : ۸:۳۹:۱۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان دریای خزر، در راستاي توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی استان گیلان و استان آرارات جمهوری ارمنستان، روز جمعه مورخ 16 شهریور 1397 ، آقای گاریک سرکیسیان استاندار استان آرارات کشور ارمنستان در رأس یک هیأت تجاری با همراهی آقای مهندس احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان ، آقای مهندس مصباحی مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان و جمعی از مسئولین استانی  از امکانات و توانمندی های مؤسسه تاس ماهیان بازدید نمودند.

در ابتدای این بازدید نشست مشترکی با حضور دکتر مریم فلاحی ریاست مؤسسه تاس ماهیان، معاونین، مدیران بخش های تحقیقاتی و میهمانان، در سالن كنفرانس مؤسسه تاس ماهیان برگزار گرديد.

در این نشست که به منظور ارائه توانمندی های مؤسسه تاس ماهیان برنامه ریزی شده بود، دکتر فلاحی رئیس مؤسسه تاس ماهیان گزارش مبسوطي از اهداف، توانمندي ها و دستاوردهاي شاخص مؤسسه ارائه نمود. ايشان در ادامه با بیان فهرستی از خدمات پژوهشی و آموزشی قابل ارائه به کشور ارمنستان و متقاضیان در استان آرارات در زمینه ماهیان خاویاری، خواستار همكاري هاي بيشتر في مابين شد و ابراز امیدواری نمود با توجه به پتانسيل بالای همکاری طرفین، لازم است از ظرفيت هاي موجود به نحو مطلوبي استفاده گردد. در ادامه آقای گاریک سرکیسیان استاندار استان آرارات ارمنستان، نقطه نظرات خود را در ارتباط با فعالیت ها و همکاری های مشترک بیان نمود و ابراز امیدواری کرد این دیدار آغازی برای همکاری های علمی و اقتصادی دو جانبه باشد.

در این جلسه تندیس چوبی تاس ماهی ایران بعنوان هدیه و نماد مؤسسه از سوی دکتر فلاحی به استاندار ارمنستان اهداء شد.

در بخش پایانی این برنامه از بخش هاي مختلف مؤسسه شامل  آبزی پروری، مرکز بانک ژن ماهیان خاویاری کشور، فیزیولوژی و بیوشیمی، آزمایشگاه انجماد اسپرم ، ماکت سه بعدی دریای خزر و حوضه آبریز آن و امکانات و تجهیزات پژوهشی مؤسسه بازدید نموده، با  توضیحات فنی مدیران بخش های تحقیقاتی و نیز محققین و اعضای هیأت علمی مؤسسه، از نزدیک در جریان فعالیت ها و توانمندی های پژوهشی و خدمات علمی در زمینه ماهیان خاویاری قرار گرفتند.

لاپراسکوپی بر روی یک نمونه ماهی خاویاری بصورت عملی در حضور استاندار آرارات ارمنستان و هیأت همراه انجام شد و مدعوین با فناوری تشخیص جنسیت و نیز تعیین مرحله رسیدگی تخمک ماهی خاویاری و خاویار آشنا شدند.

 

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0