شنبه, 29 خرداد 1400

مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور- انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری

  • ساعت : ۱۳:۱۰:۵۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ 
رئیس مؤسسه تاس ماهیان در مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهدا و جانبازان سرافراز تاکیدکرد:
پروژه های تحقیقاتی باید منتج به دستاوردهای ترویجی و فناورانه و تغییرات مهم و جریان ساز در حوزه آبزی پروری تاس ماهیان گردد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان دریای خزر، به یمن فرا رسیدن اعیاد پر خیر و برکت شعبانیه و آغاز سال نو، روز سه شنبه 26 اسفند ماه جلسه عمومی پایان سال  1399 به منظور ارائه گزارش عملکرد ، تجلیل از خانواده های  معظم شهدا و جانبازان گرانقدر و ارج نهادن به افتخار بازنشستگی یکی از اعضای هیأت علمی و همچنین قدردانی از زحمات تعدادی از کارکنان پرتلاش موسسه در سالی که گذشت، با حضور ریاست، معاونین، کارکنان، در فضایی پر شور و صمیمی ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سالن آمفی تئاتر موسسه برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاجتی امام جماعت مؤسسه، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه طی سخنانی با اشاره به حدیث « خزانه علم من حسین است» از پیامبر عظیم  الشان اسلام، به کرامات و جایگاه ویژه حضرت امام حسین (ع) نزد رسول خدا پرداختند. در ادامه به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع) مراسم مولودی خوانی با مداحی پر فیض کربلایی حسن ابراهیم پرور در فضای سرور انگیز و صمیمی انجام شد.

در بخش بعدی جلسه آقای دکتر شناور ریاست مؤسسه ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه و سال 1400 شمسی و تجلیل از حماسه های شهدای بزرگوار بخصوص شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جانبازان سرافزار ، از جانبازان عزیز موسسه تقدیر کردند. ایشان در ادامه طی سخنانی با برشمردن رئوس فعالیت ها و اقدامات مهم انجام شده در سال 1399 از زحمات و تلاش های ارزنده همه محققان، کارشناسان و کارکنان مؤسسه در بخش های تحقیقاتی و ستادی  قدردانی نمودند و خواستار همدلی، تلاش و جدیت بیشتر همکاران در اجرا و تعریف پروژه های تحقیقاتی کاربردی با رویکردی نو و متفاوت شدند به طوری که منتج به دستاوردهای ترویجی و فناورانه و تغییرات مهم و جریان ساز در حوزه آبزی پروری تاس ماهیان گردد. ایشان همچنین تاکید کردند محققین باید با فکری آزاد به فعالیت های تحقیقاتی بپردازند تا بتوان این صنعت به شکلی ارتقا داد تا در عرصه  جهانی قابل رقابت باشد. رئیس مؤسسه تاس ماهیان تصریح کردند در سال جاری ضرورت دارد فعالیت های درآمدزایی افزایش یابد تا بخشی از کمبودهای بودجه جاری به نحوی جبران گردد، که این موضوع تنها در نتیجه تلاش ها و فداکاری های قابل ستایش همکاران ما در حوزه های مختلف میسر خواهد شد.

در ادامه هریک از معاونین پژوهش و فناوری و برنامه ریزی و پشتیبانی به ارائه گزارش عملکرد حوزه های ذیربط در سال  1399 پرداخته و برنامه ها و رویکرد های بخش های ستاد و تحقیقات را در سال 1400 تشریح نمودند. آقای دکتر محسنی معاون پژوهش و فناوری موسسه در سخنان خود با تبریک سال نو به  خلاصه ای از دستاوردهای موسسه در حوزه مدیریت و بهره برداری  ذخایر دریای خزر و فعالیت های تحقیقاتی در حوزه های بنیادی و کاربردی و توسعه ای برای حفظ برند خاویار ایران اشاره کردند. ایشان ضمن تشریح محورهای پژوهشی به وبینار ها، دوره های آموزشی و پروژه های تحقیقاتی انجام شده در مؤسسه اشاره نمودند.

در ادامه آقای مهندس علیپور معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه نیز خلاصه ای از عملکرد بخش های ستادی ارائه کردند و با تقدیر از همکاران ستادی تصریح نمودند وظیفه این حوزه پشتیبانی از فعالیت های تحقیقاتی است.  

در بخش پایانی  این مراسم  به مناسبت روز بزرگداشت شهدا و همچنین گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز، از سه نفر از خانواده های  معزز شهدا و نیز سه نفر از جانبازان گرانقدر مؤسسه تجلیل به عمل آمد. در ادامه از زحمات بی دریغ سرکار خانم دکتر یارمحمدی که پس از بیست سال تلاش و تحقیق در پایان سال جاری به افتخار بازنشستگی نائل آمده بودند، تقدیر شد. در این مراسم همچنین از تلاش ها و اقدامات مؤثر شش نفر از کارکنان بخش های ستادی و محققین بخش های تحقیقاتی و نیز شش نفر از همکاران پرتلاش شرکتی در مؤسسه و ایستگاه تحقیقاتی چابکسر به جهت نقش مؤثر ایشان در پیشبرد اهداف مؤسسه با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تقدیر شد.

روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان دریای خزر

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها