شنبه, 9 مرداد 1400

مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور- انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری

  • ساعت : ۲۳:۳۸:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ 
به منظور بررسی وضعیت اجرای پروژه های تحقیقاتی و تشریح ساز و کار تصویب پروژه ها و وضعیت اعتبارات در سال جاری
گروه اعزامی از مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی كشور، در انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری حضور یافتند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان دریای خزر، روز دوشنبه سوم خرداد 1400 هیاتی متشکل از آقایان دکتر حافظیه معاون پژوهش و فناوری موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دکتر حسین زاده معاون ترویج  و انتقال یافته ها، دکتر قائد نیا معاون برنامه ریزی و پشتیبانی،به همراه مدیران امور پژوهشی، اداری و پشتیبانی، مالی و برنامه ریزی و بودجه موسسه به منظور بررسی وضعیت پروژه های در دست اجرای انستیتو در سال 1400 و تشریح ساز و کار تصویب و اجرای پروژه های تحقیقاتی و ترویجی و همچنین بررسی وضعیت اعتبارات، در انستیتو حضور یافته طی جلساتی جداگانه با سرپرست و معاونین، شورای پژوهشی و شورای اداری انستیتو در خصوص موارد مورد نظر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در جلسه شورای پژوهشی انستیتو که با حضور آقایان دکتر حافظیه و دکتر حسین زاده صحافی و سرکار خانم دکتر خدامی برگزار شد آقای دکتر شناور ابراز امیدواری کردند که با هم افزایی و هم سویی با موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، پروژه های تحقیقاتی در حوزه  ماهیان خاویاری با شتاب بیشتری در راستای کمک به توسعه آبزی پروری تاس ماهیان و پشتیبانی از پرورش دهندگان ماهیان خاویاری انجام شود.

در ادامه آقای دکتر محسنی معاون پژوهش و فناوری با اشاره به یکی از  ماموریت های  اصلی انستیتو در راستای انجام تحقیقات کاربردی در زمینه توسعه آبزی پروری طی سخنانی خلاصه ای از فعالیت های تحقیقاتی و پروژه های در دست اجرا در سال 1400 ارائه کردند.

در این جلسه آقای دکتر حافظیه معاون پژوهش و فناوری مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور تاکید کردند رویکرد جدی موسسه این است که پروژه ها به سمت اثر بخشی پیش رود و مستندات مربوط به اثر بخشی دستاوردها از بخش های اجرایی و خصوصی اخذ گردد. ایشان همچنین تهیه بانک اطلاعاتی از تعداد مولدین خاویاری در کشور ، تعداد رهاسازی ماهیان خاویاری، نظارت بر رهاسازی و تعامل و ارتباط بیشتر با  شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در خصوص ماهیان خاویاری را از اولویت های کاری انستیتو برشمردند. ایشان تصریح کردند جهت گیری موسسه باید به سمت تولید محصولات فناورانه محور و دانش محور باشد. آقای دکتر حافظیه در سخنان خود افزودند رویکرد مؤسسه به سمتی است که بیشتر به سمت محصولات فناورانه، دانش بنیان و تجاری سازی و دستاوردهای تحقیقاتی پیش رویم و در این راستا الویت های مراکز اخذ شده و پس از بحث و بررسی برنامه هایی برای مراکز تدوین می شود به ظوری که هر محقق حداقل یک پروژه داشته باشد و در اجرای پروژه های تحقیقاتی مدیریت مالی مدیریت برون داد مد نظر قرار گیرد..

معاون پژوهش و فناوری مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در خصوص تصویب پروژه های تحقیقاتی اظهار داشتند در این خصوص جای هیچگونه نگرانی نیست  و اختیار تام به مراکز در این خصوص با در نظر گرفتن دو شاخص الویت  و زیر ساخت مورد نیاز داده شده است. ایشان همچنین مواردی را در خصوص ساز و کار تصویب و اجرای پروژه های خاص و درآمدی موسسه عنوان کردند.

در ادامه خانم دکتر خدامی مسئول امور پژوهشی مؤسسه توضیحاتی در خصوص وضعیت سامانه سمپات موسسه ، نحوه تصویب پروژه های تحقیقاتی و همچنین تدوین گزارشات نهایی و سازگار مربوط به آن  ارائه کردند.

در بخش بعدی جلسه آقای دکتر حسن زاده صحافی مواردی را در خصوص امور ترویجی، رویکرد های موسسه در خصوص پروژه های ترویجی و نحوه عملکرد محققین معین و یاوران تولید و همچنین نحوه چاپ مقاله در مجله ترویجی موسسه و آموزش  به بهره برداران عنوان کردند. ایشان در سخنان خود بر اجرای تعهدات ترویجی شامل انتقال یافته های تحقیقاتی و برگزاری روز مزرعه در راستای رفع مشکلات بهره برداران تاکید کردند. معاون ترویج و انتقال یافته های مؤسسه در سخنان خود تصریح کرد امسال ماموریت ما رفع موانع تولید و پشتیبانی از آن است و باید در این مسیر حرکت کنیم.

در پایان آقای دکتر شناور ابراز امیدواری کردند با کمک هم و همدلی و همیاری و به کارگیری همه ظرفیت های موجود در خصوص معرفی برونداد ها و دستاوردهای انستیتو هدف گزاری داشته و انعکاس بهتری در سطح سازمان و وزارت متبوع داشته باشیم.

همزمان با جلسه شورای پژوهشی انستیتو ، آقای دکتر قائد نیا معاون برنامه ریزی و پشتیبانی مؤسسه به همراه آقایان دکتر آذینی مدیر امور اداری و پشتیبانی، مهندس نامدار مدیر مالی و مهندس رضوانی مدیر برنامه ریزی و بودجه مؤسسه طی نشستی با اعضای شورای اداری انستیتو، وضعیت اعتبارات جاری و تملکی، نیروی انسانی و سایر موارد مرتبط با حوزه ستاد و پشیبانی را مورد بحث و تبادل نظر قراردادند.

 در پایان این دیدار، گروه اعزامی از مؤسسه از بخشهای مختلف انستیتو بازدید کردند و مدیران بخش های تحقیقاتی گزارشی از فعالیت ها و عملکرد بخش ها و همچنین چالش های موجود در اجرای پروژه های تحقیقاتی را ارائه دادند و خواستار همکاری مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور به منظور پیشبرد اهداف انستیتو در راستای پشتیبانی علمی و تخصصی از صنعت رو به رشد آبزی پروری ماهیان خاویاری در کشور  و کمک به رفع مواند تولید در این عرصه شدند.

روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها