شنبه, 3 مهر 1400

مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور- انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری

  • ساعت : ۱۰:۴۹:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ 
روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری گزارش داد
وبینار علمی " مقایسه روش های اكسترودر و پلت در تولید غذای ماهیان خاویاری" در انستیتو برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری، روز دوشنبه 15 شهریور 1400 وبینار علمی با عنوان "مقایسه روش های اکسترودر و پرس پلت در تولید غذای ماهیان خاویاری" توسط آقای دکتر رضا قربانی واقعی عضو هیأت علمی انستیتو در سامانه ویدئو کنفرانس شبکه دانش کشاورزی (شاک) برگزار گردید.

در این وبینار آقای دکتر قربانی به اهمیت استفاده از مواد اولیه با کیفیت، تازه و با فرمولاسیون متناسب با نیازمندی های تغذیه ای ماهی اشاره نموده و از اکسترودر و پرس پلت به عنوان دو روش عمده تولید غذای آبزیان نام بردند. ایشان خاطرنشان کردند امکان تولید غذای ماهیان خاویاری به هر دو روش اکسترودر و پرس پلت امکانپذیر است ولی مزایای ذکر شده برای روش اکسترودر به مراتب بیشتر از روش پرس پلت می باشد.

سخنران این وبینار از مزایای اکسترودر ژلاتینه شدن 95-80 درصد نشاسته، حفظ بهینه مواد مغذی در آب، افزایش قابلیت هضم نشاسته و پروتئین، از بین رفتن میکروارگانیسم های عامل فساد غذایی، کاهش بازدارنده های پروتئازی موجود در محصولات گیاهی و باکتری های مضر و ... ذکر کردند. به معایب تولید به روش پرس به حل شوندگی سریعتر مواد مغذی پلت ها در آب، کمتر بودن درصد ژلاتینه شدن نشاسته (50-60 درصد) و عدم امکان استفاده از مقادیر زیاد چربی در جیره غذایی اشاره کردند. با وجود مزایای ذکر شده برای تولید غذا به روش اکسترودر نسبت به پرس پلت پیشنهاد گردید، غذاهای تولید شده به دو روش ( با یک فرمول غذایی و مواد اولیه غذایی یکسان) در شرایط کنترل شده برای ماهیان خاویاری مورد بررسی قرار گیرد.

شایان ذکر است در این وبینار تخصصی بیش از 50 نفر از محققین، کارشناسان و بهره برداران حوزه آبزی پروری ماهیان خاویاری از مراکز تحقیقاتی و بخش خصوصی سراسر کشور حضور داشتند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها