سه‌شنبه, 16 آذر 1400

مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور- انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری

  • ساعت : ۱۱:۳۵:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ 
روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری گزارش داد:
بازدید دكتر احمدی، نماینده محترم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه از انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری، روز دوشنبه اول آذر ماه 1400 آقای دکتر احمدی نماینده محترم مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی به همراه حجت الاسلام والمسلمین محمدیان امام جمعه بخش سنگر، آقای مهندس اسدی پرور رئیس جهاد شهرستان رشت و هیات همراه ضمن نشستی که با ریاست و معاونین انستیتو در سالن کنفرانس انستیتو داشتند، از امکانات و توانمندی های انستیتو ماهیان خاویاری بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید دکتر شناور سرپرست انستیتو گزارشی از وضعیت تولید گوشت و خاویار در کشور و نقش فعالیت های تحقیقاتی محققان این انستیتو به عنوان پشتیبان صنعت آبزی پروری ماهیان خاویاری ارائه نمودند. سپس آقای دکتر احمدی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی بابت توضیحات آقای دکتر شناور از فعالیت های انجام شده محققین و کارکنان انستیتو به جهت اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی در راستای توسعه و حمایت از صنعت آبزی پروری ماهیان خاویاری، قدردانی و خاطرنشان کردند ظرفیت های بالای استان گیلان ایجاب می‌کند که چنین مراکز تحقیقاتی بنا گذاشته شده، حفظ و تقویت گردد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین محمدیان امام جمعه بخش سنگر ضمن تبریک هفته بسیج با توجه به پتانسیل های موجود در مراکز خدمات کشاورزی، گفتند: این گونه مراکز تحقیقاتی می تواند به عنوان پل ارتباطی با بخش های خصوصی باشد تا ظرفیت‌های تولیدی موجود به بهترین وجه ارتقاء یابد. در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال به سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها توسط مقام معظم رهبری ابراز امیدواری کردند تا با اصلاح، تقویت، بهبود و توسعه زیر ساخت ها در راستای پشتیبانی تولید، بهره وری و افزایش تولید را داشته باشیم و در خاتمه اعلام داشتند آماده همکاری با انستیتو هستیم. در ادامه آقای مهندس اسدی پرور ریاست جهاد رشت به نگرانی هایی که در خصوص ماهیان خاویاری اعم از ذخایر، تکثیر و پرورش و غیره وجود دارد اشاره داشته و جهت استفاده از همه ظرفیت های قانونی، باید با مشارکت یکدیگر و همکاری مسئولان ذیربط، موانع آن بر طرف و مرتفع گردد. در پایان برگزاری یک جلسه مشترک با حضور روسای مراکز جهاد گیلان و شیلات گیلان در انستیتو را پیشنهاد نمودند.

روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها